Noc Naukowców – Noc Dreszczowców / 29 września

Lubicie się bać, czuć dreszcze od stóp do głów, kurczowo zaciskać pięści w oczekiwaniu na finał akcji?
A może marzycie, by okiełznać strach i złapać potwora? Jeżeli odpowiedź na którekolwiek pytanie brzmi: TAK, to dobrze trafiliście! Wydział Nauk Społecznych UAM proponuje Wam pełne emocji „sesje treningowe ”, w trakcie których zmierzycie się z różnymi strachami.
Już 29 września 2017 roku podczas Nocy Naukowców – Nocy Dreszczowców wszyscy spragnieni wiedzy i głodni mocnych wrażeń będą mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach, panelach dyskusyjnych i debatach, podczas których poruszymy same groźne tematy.
Zaczniemy o godz. 16:00 od degustacji aromatycznej kawy, doprawionej wielozmysłowymi doświadczeniami życia codziennego: Posmakuj kulturę. Wielozmysłowe doświadczanie świata.

Rozgrzani czarną ambrozją przejdziemy do strasznych wątków:
1. Media i latające stoliki – jak sfotografować ducha? [17:00-17:45]
Skupimy się na fotografii spirytystycznej w XIX-wiecznej i współczesnej kulturze popularnej. Odkryjemy świat medium, transu i zjawisk paranormalnych.
2 . Co musisz wiedzieć o nauce, żeby przestać się bać? [17:00-17:45]
Skąd biorą się ruchy kwestionujące najnowsze osiągnięcia cywilizacyjne, dlaczego pojawiają się antyszczepionkowcy, ludzie bojący się smug kondensacyjnych na niebie czy GMO? Nauka to przecież nie taki diabeł straszny…(?)
3. Jak i czym straszą fotografie? [18:00-18:45]
Pokażemy sceny budzące bojaźń i drżenie. Odpychające, ale i magnetyczne. Powiemy jak działają mechanizmy powstawania emocji strachu i jakie są ich kulturowe konsekwencje.
4. Czy boisz się robotów? [18:00-18:45]
Czy te mechaniczne urządzenia mogą myśleć? Dlaczego coraz częściej traktujemy je jak żywe organizmy? Może warto przyjrzeć się, posłuchać niektórych robotów i zakończyć to wszystko eksperymentem filozoficznym…?
5. Zwłoki, które przyszły na obiad i inne opowieści, czyli horror w komiksie [19:00-19:45]
Spotkanie warsztatowe o klasycznych i współczesnych odmianach graficznych horroru. Pozwolimy uczestnikom na kontakt z bohaterami niekoniecznie z naszej bajki. Niestety Superman, Batman i Wonder Woman nie pojawią się na sali…
6. Obcy kontra Predator – konflikt natury i kultury na przykładzie pojedynku kosmicznych potworów [19:00-19:45]
Debata, podczas której zmierzą się dwa różne stanowiska: Obcy reprezentujący żywioł i pierwotne instynkty oraz Predator – strażnik kultury i cywilizacji. Który z nich wróci z pojedynku z tarczą?
7. Humor w retro horrorze [20:00-20:45]
Spotkanie warsztatowe poświęcone mechanizmom tworzenia horroru, jego klasycznym formom i narracji. Zapraszamy nieustraszonych pogromców wampirów i nie tylko!
8. Muzyka grozy. Trochę straszno, trochę śmieszno [21:00-21:45]
Kompozytorzy i wykonawcy, chcąc dostarczyć odbiorcom dreszczyku emocji, sięgają do stylistyki horrorów. Czy zawsze „noc żywych trupów” w teledysku jest najlepszym rozwiązaniem?

Podejmijcie zatem wyzwanie!
Stawcie czoła przerażającym zagadnieniom na Kampusie Ogrody w siedzibie WNS-u przy ul. Szamarzewskiego 89 w budynku E.

Czekamy na Was! Do odważnych świat należy!

Komentarze są wyłączone.