
mgr Emilia Stachowska
doktoranka
Zakład Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną | Doktoranci
Email: Emilia.Stachowska@amu.edu.pl
Dyżur: Sprawdź
Dyżury pracowników
Dyżury dla studentów chcących skorzystać z konsultacji w sem. zimowym 2020/2021, odbywają się w poniedziałki w godz. 11.00-12.00 za pośrednictwem MS Teams lub poczty elektronicznej.
Wyjątki:
- dr Katarzyna Thiel-Jańczuk – poniedziałek 10.00-11.00
- dr Tomasz Żaglewski – wtorek na 10.30-11.30
Numer pokoju: 25
Telefon służbowy: 618-29-22-06
Zainteresowania naukowe
- cyberkultura
- popkultura
- celebrity studies
- hip-hop studies
- media
Doktorantka w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną. Interesuję się przede wszystkim cyber- i popkulturą. Przygotowuję rozprawę doktorską na temat wzorów kulturowych w polskim hip-hopie, a w wolnych chwilach piszę dla internetowych serwisów muzycznych. W Instytucie Kulturoznawstwa prowadziłam takie przedmioty, jak hip-hop studies, celebrity studies, gatunki dziennikarskie i gatunki telewizyjne. Publikowałam m.in. w „Studiach Kulturoznawczych” i „Humaniorze”, jestem też autorką rozdziału w monografii pt. „Społeczności lokalne. Teraźniejszość i przyszłość (ver 2.0)”.
Monografie / Redakcje
Kultury muzyczne – kultury słuchania (SK2/2020)
Wydawnictwo Nauk Społecznych i Humanistycznych, Poznań 2020
Publikacje
Artykuły
Stachowska Emilia, Zimna muzyka zimnych ludzi, „Piosenka”, nr 4, 2016 [online:] https://muzeumpiosenki.pl/pliki/publikacje/piosenka4.pdf
Stachowska Emilia, (De)konstrukcje lesbijskiej tożsamości w narracjach użytkowniczek forum Kobiety Kobietom, „Studia Kulturoznawcze”, nr 2(8)2015 [online:] https://issuu.com/kulturoznawstwo/docs/sk2_8__2015]
Stachowska Emilia, Skandalistka Marta L. Slut-shaming, plotka i sława w pejzażu współczesnych mediów mobilnych i społecznościowych, „Studia Kulturoznawcze” (artykuł pozytywnie zrecenzowany i przyjęty do publikacji)
Stachowska Emilia, Lokalność social media i lokalność w social media na przykładzie „sprawy Ewy Tylman”, „Społeczności lokalne. Teraźniejszość i przyszłość (ver 2.0)”, red. Piotr Siuda, Wydawnictwo Katedra, Warszawa 2018 (artykuł pozytywnie zrecenzowany i przyjęty do publikacji)
Recenzje
Stachowska Emilia, Co jest nowe, a co stare? Dziennikarstwo i blogosfera na przestrzeni ostatniej dekady, „Studia Kulturoznawcze”, nr 2(12)2017
Stachowska Emilia, Memy, media, społeczeństwo, „Studia Kulturoznawcze” (recenzja przyjęta do publikacji)
Stachowska Emilia, Mitologia codzienności, kebab i Adam Małysz. Recenzja „Mitologii współczesnej” Marcina Napiórkowskiego, „Humaniora”, nr 4 (28)/2019.