Zdalny egzamin dyplomowy – semestr letni 2019/20. Kierunek: kulturoznawstwo studia I oraz II stopnia 1200 1200 Instytut Kulturoznawstwa
  1. Student wysyła do promotora mail z wnioskiem do prodziekana ds. studenckich (Pobierz wniosek o zdalny egzamin dyplomowy [DOCX]).

Uwaga: wniosek można złożyć, gdy są wystawione wszystkie oceny w systemie USOS, zostało złożone potwierdzenie odbycia praktyk (na kierunkach, których dotyczą praktyki), nie ma zaległości w ewentualnych opłatach naliczonych w trakcie studiów.

1. Promotor uzupełnia wniosek: temat, dane promotora, termin (dodatkowo: skład komisji), przesyła mail do prodziekana ds. studenckich.
  2. prodziekan ds. studenckich powołuje komisję i przesyła mail do BOS.
  3. BOS rejestruje pracę.
  4. Student wgrywa pracę do APD.
  5. Promotor sprawdza w APD kompletność danych, sprawdza pracę w systemie antyplagiatowym, akceptuje, wysyła mail do BOS.
  6. BOS sprawdza poprawność czynności i przesyła mail do prodziekana ds. studenckich.
  7. Prodziekan ds. studenckich wysyła mail z terminem egzaminu do BOS (14 dni później)
  8. BOS zawiadamia o terminie członków komisji i studenta.
  9. Przewodniczący zakłada zespół i wpisuje termin egzaminu do kalendarza MS Teams.
  10. Członkowie komisji i student potwierdzają termin mailem przewodniczącemu.
  11. Promotor i recenzent piszą w APD recenzje, publikują w APD na 7 dni przed terminem
  12. BOS przygotowuje w USOS protokół (oblicza średnią) i przesyła go mailowo przewodniczącemu komisji.

Uwaga: Adres mailowy osoby zajmującej się administracją kierunku kulturoznawstwo: annole2@amu.edu.pl, WOT, MIiW: tatiana.lisiak@amu.edu.pl, agnieszka.dreger@amu.edu.pl

Procedura przebiegu zdalnego egzaminu dyplomowego

* Części dotyczące losowania dotyczą tylko kierunku kulturoznawstwo I stopnia

1. Członkowie komisji i student łączą się w wyznaczonym terminie za pomocą MS Teams.
  2. Przewodniczący komisji informuje studenta o przebiegu egzaminu, o zakazie korzystania z jakiejkolwiek pomocy i przerwaniu egzaminu w razie podejrzenia niesamodzielności. W takim przypadku egzamin zostanie przeprowadzony w formie tradycyjnej po wznowieniu zajęć.
  3. Część właściwa przebiega w sposób analogiczny do egzaminu w formie tradycyjnej. Komisja zapoznaje studenta z pytaniami egzaminacyjnymi (w przypadku kierunku kulturoznawstwo na studiach I stopnia następuje losowanie pytań przez studenta. Wykorzystujemy w tym celu generator liczb on-line: przewodniczący komisji udostępnia na czacie link http://www.losowe.pl/liczba , po czym student samodzielnie losuje i udostępnia swój ekran komisji prezentując wylosowane numery. Członek komisji odczytuje odpowiadające numerom pytania.
  4. .Student udziela odpowiedzi na wylosowane pytania (studia I stopnia) oraz pytania zadane bezpośrednio przez komisję (studia I i II stopnia).
  5. Po sprawdzeniu, że student zakończył odpowiedź przewodniczący zarządza część niejawną i odłącza studenta z wideokonferencji grupy w MS Teams.
  6. Po ustaleniu przez komisję, w trakcie części niejawnej, ocen cząstkowych i końcowej przewodniczący łączy się ze studentem.
  7. Przewodniczący informuje studenta o wyniku końcowym.

Uwaga: w przypadku problemów technicznych przewodniczący komisji decyduje o tym, czy egzamin zostaje dokończony później w formie zdalnej (student nie wykazywał braków wiedzy podczas części poprzedzającej trudności techniczne), czy odbędzie się w formie tradycyjnej po wznowieniu zajęć.