Kursy realizowane w ramach projektu Uniwersytet Jutra II zwiększają możliwości nabywania przez studentów umiejętności praktycznych i kompetencji miękkich w trakcie studiów i kierowane są do studentów studiów licencjackich (z wyłączeniem I roku) oraz studiów magisterskich.
Projektowanie stron internetowych
Projekt przewiduje organizację i przeprowadzenie semestralnego kursu praktycznego z zakresu projektowania stron internetowych dla studentów kierunków humanistycznych. W ramach kursu planuje się osiągnięcie dwóch wiodących celów: a) poznania narzędzi i technologii produkcji stron internetowych wraz z praktycznym ich użyciem w celu realizacji projektów studenckich w grupach; b) organizacji pracy w zespole wraz z podziałem obowiązków na poszczególnych jego członków, rozwiązania podstawowych problemów związanych z projektowaniem i wdrażaniem strony internetowej o określonej tematyce i treściach, rozpisania i rozliczenia zadań szczegółowych prowadzących do uruchomienia poprawnie napisanej i zoptymalizowanej oraz uzupełnionej w treści (tekst, grafika, animacja, video, wizualizacje danych) strony internetowej.
Warsztaty nowoczesnego fundraisingu. Od pomysłu do projektu finansowanego z samorządowych środków publicznych
Jednym z najważniejszych źródeł pozyskiwania środków publicznych, oprócz tzw. środków centralnych i UE, są konkursy na zadania publiczne jednostek samorządu terytorialnego. Są one podstawowym źródłem finansowania wielu przedsięwzięć społecznych i komercyjnych. Celem warsztatów jest praktyczna nauka pozyskiwania środków, przygotowania wniosków i zarządzania projektem. W trakcie kursu będziemy poszerzać kompetencje uczestników poprzez samodzielne i zespołowe przygotowanie ofert. W warsztatach wezmą udział, jako prowadzący, specjaliści z Urzędu Miasta Poznania. Warsztat jest nie tylko przeznaczony dla osób chcących poszerzać swoje kompetencje w poszukiwaniu funduszy na realizację własnych pomysłów, ale również daje możliwość zapoznania się ze ścieżką zawodową związaną z sektorem publicznym.
Każdy z kursów kończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego udział w szkoleniu, ale nie jest wliczany do rozliczenia programu studiów (brak punktów ECTS).
Istnieje możliwość jednoczesnego uczestnictwa w więcej niż jednym kursie.
Terminy zajęć nie będą się pokrywały. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
Organizator: Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa
Czas trwania: Warsztaty odbędą się w semestrze letnim 2023 w formie bloków zajęć.
Terminy: Szczegółowy harmonogram będzie upubliczniony po otrzymaniu zgłoszeń z uwzględnieniem bloków popołudniowych oraz weekendowych.
Kontakt: Piotr Kędziora (piked@amu.edu.pl)
Przejdź do formularza zgłoszeniowego